<<
>>

Zariadenie sociálnych služieb Rosa je zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, ktoré poskytuje všestrannú starostlivosť prijímateľom sociálnych služieb na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia a nepriaznivého zdravotného stavu.

Rehabilitačné stredisko poskytuje sociálnu rehabilitáciu a sociálne poradenstvo osobám s mentálnym postihnutím v kombinácii s telesným postihnutím, duševnými poruchami a poruchami správania. Služby sa poskytujú ambulantnou formou.

Domov sociálnych služieb poskytuje sociálne služby osobám s mentálnym postihnutím v kombinácii s telesným postihnutím, duševnými poruchami a poruchami správania. Služby sa poskytujú ambulantnou alebo pobytovou formou.

Špecializované zariadenie poskytuje sociálne služby deťom s diagnózou pervazívna vývojová porucha. Služby sa poskytujú ambulantnou formou.

 

Aktivity | Novinky

udialo sa u nás | 15.11.2022
Dobrovoľníci z Bilingválneho gymnázia C.S.Lewisa

Dnes, 14.11.2022 nás boli navštíviť študenti z Bilingválneho gymnázia C.S.Lewisa. Boli sme spolu upravovať pozemok v našom zariadení, pomáhali nám hrabať, zametať a odvážať lístie na kompost. Po dobre vykonanej práci sme ich pozvali k nám na oddelenie, na malé občerstvenie, kde sme sa navzájom zoznámili a povedali sme si o sebe. Klienti so študentami sa zahrali spolu stolný hokej, stolný futbal a šípky. Bola dobrá nálada a pozvali sme ich na ďalšie spoločné stretnutie. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie. 

 
>>> viac

udialo sa u nás | 15.11.2022
Biblioteka – Pedagogika – Minerály

Spoločnú výstavu kníh, nielen zábavných, ale aj poučných a vzdelávacích spojenú s ukážkou minerálov sme si prezreli dňa 10.11.2022 na výstavisku Incheba.

Veľmi nás zaujali expozície jednotlivých knižných vydavateľstiev, ktoré ponúkali mnoho pekných kníh, ale aj veľa námetov na vianočné darčeky. Vo výstavných stánkoch tiež prebiehali rozhovory s o spisovateľmi a malé interaktívne rozprávanie o knihách. Knihy o matematike, slovenčine a ďalších predmetoch našich školákov ponúkali pedagogické vydavateľstvá.

Veľmi sa nám páčili aj vystavené minerály v rôznych farbách a štruktúrach. Hoci aj vo forme šperkov – náramkov a náhrdelníkov.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 15.11.2022
Boccia

Dňa 8.11.2022 sa v našom zariadení konal turnaj v menej známom športe s názvom Boccia. Boccia je šport podobný petangu a klientom sa veľmi páčil. Oboznámili sme ich s pravidlami a rozdelili do dvojíc. Po turnaji nasledovalo slávnostne odovzdávanie cien. Za ceny a vybavenie potrebné pre realizáciu turnaja veľmi pekne dakujeme mamine Števka Barteka. Števko je aktívnym hráčom Boccie a zaznamenal už aj mnohé úspechy. Taktiež ďakujeme všetkým zúčastneným klientom, ktorí si celý turnaj náramne užívali.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 15.11.2022
Halloween

Dňa 03.11.2022 sme si spravili s poberateľmi sociálnej služby hellowinsky karneval na treťom poschodí DSS Rosa.

Najdôležitejším bodom hellowinského karnevalu bolo predstavovanie masiek. Na našom hellovene sme privítali čerta, ježibabu, Harryho Pottera, mačičku, pani doktorku, minecrafttekvicu, lienku, baby Coco, vlkolaka,ale aj Pipi dlhú pančuchu. Po odhalení všetkých masiek nasledovali spoločné zábavné súťaže, kde si klienti vyskúšali svoje zručnosti a vedomosti. Samozrejme nechýbalo aj malé občerstvenie.

Záver karnevalu sme využili na malú discotéku,  na ktorej nás sprevádzala hudba od Mira Jaroša a známych slovenských interpretov. Z karnevalu sme odchádzali v dobrej nálade a už dnes sa tešíme na našu ďalšiu spoločnú aktivitu, ktorá sa bude rovnako  niesť v pohode a zábave, ako náš hellowin.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 8.11.2022
výstava v Bibiane

Dnes, 8.11.2022 sme navštívili medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana.  Konala sa v ňom výstava ilustrácií, výstava z animovaného seriálu Animanimals  a výstava z animovaného seriálu Tresky plesky. Mali sme pocit, že vchádzame do fantazijného sveta prírodných javov a života zvierat. Stretli sme sa so zvieratkami z animovaného seriálu Animanimals. Interaktívna výstava sa stretla so záujmom. Na jej záver si naši klienti oddýchli v tulivakoch. Po jej absolvovaní  sme sa prešli po meste. Pozerali sme ako stavajú stánky na vianočné trhy. Počasie bolo pekné, slnečné. 

 
>>> viac

udialo sa u nás | 4.11.2022
Talianske ilustrácie v Univerzitnej knižnici

Milú výstavu ilustrácií sme mohli zhliadnuť vo výstavnej sieni Univerzitnej knižnice v Starom meste.

Mali sme možnosť vidieť diela talianskych ilustrátorov kníh pre deti aj dospelých. Malé dielka, zdanlivo vytrhnuté z kontextu, boli veľmi konkrétne a všetci sme hneď spoznali o ktorý rozprávkový príbeh ide. Páčila sa nám výtvarná rozmanitosť a jednotlivý autorský náhľad na zobrazovanú tému.

Výstava nás veľmi potešila svojou sviežosťou, modernosťou podania príbehov, ktoré už veľmi dávno poznáme.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 31.10.2022
Deň zdravej výživy

Začiatok jesene nie je len o škole, zábave, športe, ale aj o krásne sfarbenej prírode, vychádzkach a " zdravej výžive"....

Rozhodli sme sa urobiť si zaujímavý deň s rôznymi aktivitami a ochutnávkami zdravých dobrôt...

Namaľovali sme farebné obrázky plodov jesene, v kvízoch sme určovali druhy ovocných stromov, zeleniny, strukovín, mäsa, byliniek, čajov....

Ochutnali sme rôzne pomazánky/ šošovicovú, mrkvovo- cesnakovú, z tofu syra/, cuketové pagáčiky, cuketovú haruľu, kuraciu paellu, cestovinový šalát s paradajkami, olivami, mozzarellou, tvarohový, strúhaný a jablkovo- mrkvový koláčik...

K zábave prispela dobrá hudba...

Všetci sme sa dobre zabavili a hlavne stretli sme sa s kamarátmi z iných oddelení...

Ďakujeme všetkým za ochotu nám pomôcť v tento deň...🤩🤩🤩

 

Článok napísala Anička Minarovičová, Riško Rakovský, Pavli Komarová a Zdenka Sabršúlová

 

 
>>> viac

udialo sa u nás | 31.10.2022
BURZA ŠATSTVA

Každoročne sa v ROSE snažíme usporiadať Burzu šatstva. V tomto roku sa nám to podarilo až na jeseň 24.10.2022.

Veľkou pomocou nám bola „365.nadácia“. Je to nadácia 365.banky, ktorá sa premenovala, vznikom novej banky, z Nadácie Poštovej banky. 365. nadácia s nami spolupracuje už veľa rokov. Zorganizovala zbierku šatstva, ktorú nám doručili do ROSY.

V miestnosti č. 104 sme mohli oblečenie vystaviť a uložiť. Pozvali sme všetkých záujemcov, ktorí mali záujem o nové kúsky do svojho šatníka. Každý si mohol oblečenie prezrieť, vyskúšať a predviesť, či mu dobre sedí.

Veríme, že sme uspokojili každého. Srdečne ďakujeme 365.nadácii a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 2.11.2022
Cosmos v Inchebe

Dňa 27.10.2022 sme navštívili veľmi zaujímavú interaktívnu výstavu Cosmos v Inchebe v Bratislave. Naši klienti si ju užili. Veľmi zaujímavé bolo vojsť do časti rakety, kde mali astronauti kuchyňu. Veľmi zaujímavý bol tiež ovládací panel rakety s množstvom tlačítok, svetielok  a páčiek. Dozvedeli sa veľa zaujímavého napríklad o astronautoch, o Lajke, videli Lunochod, jedlá pre kozmonautov. Klienti mali možnosť si vyskúšať interaktívnu miestnosť, kde boli rôzne atrakcie. Mali možnosť si zakúpiť upomienkové predmety ako magnetky a podobne. Výstava sa nám veľmi páčila.
 

 
>>> viac

udialo sa u nás | 24.10.2022
tanečné vystúpenie v ROSE

Včera 20.10.2022 nás navštívili a potešili svojím tanečným vystúpením gymnazistky z cirkevného, bilingválneho gymnázia.

Dievčatá nám zatancovali moderné choreografie za zvukov známych skladieb...

Keďže sa nám to veľmi páčilo, tak sme ich poprosili o " repete".

Čiže dievčatá nám to zatancovali ešte raz, ale už za burácajúceho potlesku našich klientov.

Prežili sme s nimi veselú zábavu...

 

Článok napísal Maťko Karas a Zdenka Sabršúlová

 
>>> viac